Gebelikle İlgili Güncel Bilgiler

Yeni Annelerin Hayatını Kolaylaştıran 5 Ürün

0 925

Uzun süren bir hamilelik döneminden sonra yeni annelerin normal yaşamlarına adapte olmaları biraz zaman alır. Doğum öncesi aldığımız bir sürü ürün vardır ama çoğunu kullanmadan bir kenara bırakırız. Aslında annelerin hayatını kolaylaştıracak bir kaç ürün çok söz edilmese de yeni annelere çok fayda sağlamaktadır. Gelin anneler için olmazsa olmaz pratik ürünlere beraber bakalım…

1. Bebekler İçin Burun Aspiratörü

Doğum öncesi bebek alışverişi yaparken aldığımız bir sürü eşyanın arasında en çok unutulan üründür bebek burun aspiratörleri . Özellikle ilk bir senede bebeğinizin burnu tıkanık ve akıntılı olacaktır. Alacağınız otomatik veya elle manuel olarak çalışan burun temizleyici aspiratörler sizi çok rahatlatacaktır.

2. Bebek Yemek Önlükleri

Sonra alırız diye hep ertelenen bebek yemek önlükleri özellikle 4. aydan sonra sizler için çok yardımcı bir ürün olacaktır. Bebeğiniz ek mamaya geçtiğinde ağzına aldığı her mamayı genelde dışarı üflemektedir. Önlükler sizin yardımcınız salaktır fakat unutmayın biraz boyun kısmı bol önlükleri tercih etmelisiniz. Genelde boyun kısımları çok sıkı oluyor ve bebek takınca çok huysuzlanıyor. Ayrıca kumaşlı olanları tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.

3. Monteli Bebek Yatağı

Bebeklerini aynı başlarından ayıramayan anneler için ideal olan en iyi bebek yatakları tek tarafı açılabilen ve yatağa sıfır yerleştirilebilen modellerdir. Çocuk odasında uyur nasılsa diye çok önem verilmeyen bebek yatakları aslında en çok sizin ihtiyacınız olan üründür.

4. Emzik Kapakları

Bebeğinizin en sevdiği ürün olan emzikleri her zaman yanınızda bir veya bir kaç tane bulundurmak isteyeceksiniz. Çantanızda veya evinizde emzikleri saklarken emzik kapakları sizin imdatınıza yetişecek pratik ürünlerdir.

5. Kaşıklı Bebek Biberonu

Bebeğiniz büyüdükçe yanınızdan ayıramayacağınız bir diğer pratik ürün ise kaşıklı biberonlar olacaktır. Her zaman kaşık evde unutulur ve çabuk kirlenir. Bu biberon sayesinde hayatınız biraz daha kolaylaşacaktır.

6. Ateş Ölçen Emzik

Bebeklerimizin ağızlarından düşürmedikleri emzikleride teknolojiyle değişiyor. Üzerlerinde bebeğin ateşini gösteren emzikler hasta zamanlarında sizler için hayat kurtarıcı ürün olabilir.

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.