Gebelikle İlgili Güncel Bilgiler

Annelerin Tercih Ettikleri 10 Bebek Telsizi Yorumları

Bebek Telsizi Yorumları

0 822

Artık teknoloji çağının zirvesinde yer almamızla yaşamlarımız oldukça kolay bir hale geliyor. Özellikle ebeveynlerin yaşamını daha rahat bir hale getirecek yeni gelişmeler de bunun içerisinde yer alıyor. Günümüzde en çok tercih edilen bebek teknolojileri arasında ise bebek telsizleri yer alıyor. Bebek telsizleri sayesinde anne ve babalar artık sürekli olarak bebeklerinin yanında kalmak zorunda kalmıyor. Çünkü modern çağda herkesin kendisine ait özel yaşamı alanı ve işi gücü var öyle değil mi? Bebek telsizleri işte bu konuda ebeveynlere büyük bir yardım eli uzatıyor. Farklı odada bulunmak isteyen ebeveynler için üretilen bu bebek telsizleri hakkında yaptığımız yorumları gözden geçirerek siz de ne tür bir cihaza sahip olmak istediğinizi daha iyi anlayabilirsiniz.

1) DÜŞÜK FİYAT DÜŞÜK KALİTE

Ebeveynlerin en büyük yaptığı yanlış sırf fiyatı daha uygun diye analog telsizleri satın almasıdır. Ancak şunu bilmekte fayda var ki; analog telsizlerin ses kalitesi düşüktür. Ayrıca sinyalleri zaman zaman radyo yayınlarının sinyalleri ile karışabilir. Bu yüzden daha yüksek performanslı olan dijital telsizleri seçmeniz daha iyi olacaktır.

2) ELİNİZİN ALTINDA BULUNSUN

Bebek telsizlerinin ebeveynlerinin daima elinin altında olması onlara çok yardımcı olacaktır. Bu yüzden size önerimiz IP teknolojisine sahip bebek telsizleri olacaktır. Bu sayede akıllı telefonunuz ya da tabletiniz bir bebek telsizi olabilir. Ayrıca büyük bebek telsizi seçimi yaptığınızda büyük bir alan da kaplayacaktır bu da sizin için oldukça dezavantajlı olacaktır.

3) GÜVENLİK ÖNLEMİ MÜHİM

Bebek telsizi seçiminde en önemli olan unsurlardan birisi satın aldığınız telsizin güvenilir olmasıdır. Bu yüzden cihazı satın aldığınız mağazaya ürünün güvenliği ve şifreleme sistemi ile ilgili genel soruları sormanız gerekir. Özel yaşamınıza usulsüzce dışarıdan erişilmesinin mümkün olmadığı ve cihazınızın data geçişlerinin şifreli olduğu bir ürün tercih edin. Bizim önerimiz iletici ve alıcı arasındaki sinyallerin şifrelerden oluştuğu DECT teknolojisine sahip bebek telsizleridir.

 

4) BATARYA ÖMRÜ UZUN OLSUN

Telsizin sizi ne kadar süre boyunca idare edeceği oldukça önemlidir. Size tercihimiz bebek telsizinizi yanı başınızda tutmayı düşünüyorsanız şarj edilebilir cihazlar almalısınız. Ancak daima yanınızda taşımak istiyorsanız pilli bebek telsizlerini seçebilirsiniz. Ayrıca, bataryanın ya da pilin bitmesine yakın uyarı yapan cihazlar önceliğiniz olsun!

 

5) HEM SES HEM GÖRÜNTÜ

Bebeğinizin sadece sesi değil aynı zamanda görüntüsü de olsun isterseniz videolu bebek telsizlerini tercih edebilirsiniz. Tabii ki sadece ses ileten telsizlerle kıyaslandığında görüntülü telsizlerin fiyatı biraz daha fazla ancak şöyle bir gerçek var ki: içiniz daha rahat olacak!

 

6) VİDEOLU TELSİZLERİN ÇEKİM ALANI

Videolu bebek telsizlerinde kuşkusuz en önemli olan unsur mesafe alanıdır. Bebeğinizin hareket halinde olması ve cihazınızın kapsama alanının yetersiz olması ile size ani panik yaşatabilir. Aynı zamanda duvar sayısı da bunun içerisinde büyük önem taşır. Duvar sayısının fazla olması da bir o kadar önemlidir. Bu yüzden fiyatı bir tık daha yüksek de olsa çekim alanı yüksek telsiz almanız olacaktır.

 

7) SESE DUYARLI IŞIK BÜYÜK BİR YARDIMCI

Evinizde müzik dinliyorsanız ya da televizyon izliyorsanız telsizden gelen sesleri duyamayabilirsiniz. Bu yüzden sese duyarlı ışık özelliği bebeğinizin ses çıkardığında telsizinizin ışıkla yanıp sönmesi ise yardımcı olacaktır.

 

8) SENİ BAŞ UCUNDA HİSSETSİN!

Gelişen teknoloji demiştik! Artık yüksek modelli bebek telsizlerinde çift taraflı ses iletme özelliği var. Bu sayede anne, bebeğine bebek telsizinden şarkı ya da ninni söyleyebilir ve bebeğini sesiyle rahatlatabilir!

 

9) ÜNİTE SAYISI ARTMALI

Birçok anne ve baba tek bir telsizin yeterli olduğunu düşünebilir ancak ünite sayısının çok olması çiftler için daha avantajlıdır. Bu sayede çiftler sadece yatak odalarına değil aynı zamanda oturma odası ya da mutfak gibi evin farklı bölümlerine de ünite yerleştirebilir.

 

10) YÜKSEK SES KALİTESİ YÜKSEK PERFORMANS

Bebek telsizi yorumlarında en çok göze çarpan ve dikkat edilmesi kritik olan özellik ise cihazın ses iletme kalitesi olduğu gözlemlenmiştir. Bu yüzden bebek telsizinde size aktarılacak olan sesin oldukça net olması ebeveynler için daha iç rahatlatıcı olacaktır.

 

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.