Gebelikle İlgili Güncel Bilgiler

Gebelikte Oluşan Çatlaklara Karşı Etkili 5 Ürün

Gebelikte Çatlak Nedir? Nasıl Geçer?

0 887

Çatlak nedir? Öncelikle bu konuda kısa bir bilgi geçelim. Derideki  gerilme sonucunda cildin alt tabakasında oluşan bir deformasyondur. Ani kilo alıp verme, deri üzerindeki kısa değişimler sonucu oluşur, tamamen bir tedavisi olmasa da doğal yağlar ve dermokozmetik ürünlerle minimuma indirilebilir.

Gebeleri gebelikleri sırasında oluşan çatlaklar çok rahatsız etmektedir. Hamilelerin en çok kullandıkları ve fayda sağladıkları ürünleri araştırdık.

BİO OİL:

İçeriğinde; (Papatya, Biberiye, Kalendula, Lavanta Çiçeği), A ve E vitaminleri var. İçeriğinde paraben olmaması da ekstra bir avantaj. Ayrıca asla rahatsız etmeyen hoş bir kokusu var. Sonuç alabilmek için minimum 3 ay ve günde 2 kez kullanılması gereken bir ürün ve hamileliğin 4. ayından itibaren kullanılması öneriliyor.

KURU FIRÇA:

Kuru fırça yöntemi ise diğer bir alternatif. Düzenli yaptığınız kuru fırçalama(günde 1-2 kez) kan dolaşımınızı hızlandıracak ve o bölgede kullandığınız ürünler daha çabuk etki göstermesini sağlayacak. O sebeple herhangi bir ürün kullanırken de kuru fırça tekniğiyle desteklemek önemli.

ALOE VERA JELİ :

Çatlak ve vücuttaki deformeler için bir diğer ürünse aloe vera jeli. Verdiği nem ve rahatlatıcı hisle kullandığınız yağlara veya ürüne destek olarak kullanmak için ideal bir ürün. Asla evde yetiştirdiğiniz aloe verayı alıp sürmeyin. Alerjiniz olabilir, bu yüzden güvendiğiniz bir markanın ürününü almak çok daha mantıklı. Missha markasının ürününü gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

KAKAO YAĞI:

Cildin nemlenmesinde büyük rol oynayan kakao yağı da bu listede olmalı. Yüksek E vitamini içermesi nedeniyle cilt üzerinde bir bariyer oluşturuyor,böylece çatlaklar için hem önlem alınıp hem de oluşan yeni çatlaklara müdahale edilebilir. Hassas ciltlerin de çekinmeden kullanabileceği bir yağ.

ZEYTİNYAĞI:

Zeytinyağı, güçlü antioksidanlar barındıran bir yağdır, bu yüzden düzenli kullanımında vücuttaki çatlaklara etki ettiğini kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Nemlendirme olarak yeterli gelmezse içine belli miktarlarda hindistan cevizi yağı karıştırıp kullanabilirsiniz. Hafif ısıtıp çatlaklarınızın üzerine 5-10 dakika arası masaj yapabilirsiniz. Bunun yanında saf sızma zeytinyağı olmasına özellikle dikkat edin.

Bu yöntemleri kullanırken, bol bol hareket edip sıvı tüketimine dikkat etmeyi unutmayın lütfen. Sağlıklı günler.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.