Gebelikle İlgili Güncel Bilgiler

Hamilelik Anı Defterine Neler Yazılır?

0 2.911

Hamileliğin sürecini daha heyecanlı hale getirmek ve hayatınızın en önemli dönüm noktalarından biri olan bu sürece dair anılarınızı yazmak, gelecekte sizin ve çocuğunuz için harika bir hatıra olarak kalacaktır. Hamilelik anı defterine neler yazılır? Başlığı altında, gebelikte veya hemen öncesinde tutmaya başlayacağınız anı defterinizde, yer vermeniz gereken detaylar hakkında önerilerde bulunduk.

Anı tutmak bu süreci duygusal anlamda daha dolu yaşamak ve ileri de çocuğunuz için güzel bir anı bırakmak için, oldukça zevkli şeylerden biridir.

Hamilelik Anı Defterine Neler Yazılır?

Gebelik Öncesinden Başlayın

Eğer ki planlı bir hamilelik düşünüyorsanız, gebelikten önce bir anı defteri tutmaya başlayabilirsiniz. Onu dünyaya getirmeyi ne kadar istediğinizi, onunla ilgili hayallerinizi, kız veya erkek olduğunu bilmeden cinsiyetine göre beklentilerinizi yazmaya başlayabilirsiniz.

Hamile Olduğunuzu Öğrendiniz

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz dakikalar, özellikle ilk kez bebek sahibi olacaklar için heyecanın zirvede olduğu dakikalardır. Ona hamile olduğunuzu öğrendiğinizde bu müthiş heyecanınızı, tüm içtenliğinizle anı defterine mutlaka yazmanız gerekir.

O an neler hissettiğinize yer vererek, ona olan sevginizi ve sizin için bu anın ne kadar önemli olduğunu belirterek, bu anı hamilelik hatıra defteri sayfalarında mutlaka ölümsüzleştirmelisiniz.

Karnınızdaki Fiziki Gelişmeler

Hamilelik anı defterine yazılması gerekenler, sadece bebeğinizin gösterdiği tepkiler ve onunla ilgili hissettikleriniz ile sınırlı kalmamalıdır. Karnınızda yaşanan fiziki gelişmelerin belirginleşmesiyle birlikte, buna dair şeylerde yazabilirsiniz. Hatta bunları yazarken mevcut halinizin bir fotoğrafını alarak anı defterine yapıştırmak, bu heyecanlı mı heyecanlı sürece daha fazla katkı sağlayacaktır.

Her Ay Bir Fotoğraf Yapıştırın

Bebeğinize hamile kaldığınızda, onun anne karnında geçirdiği her ay için bir fotoğrafınızı çekerek anı defterine yapıştırın. Bunun yanında aylık olarak düşüncelerinizi ayriyeten belirterek, sürecin nasıl ilerlediğini genel olarak anlatın.

İlk Sancımsın

Hamilelikte yaşayacağınız ilk sancı, anı defterinde tatlılıkla ifade edilecek şeylerden biridir. Sancılı bir süreç olsa da onu dünyaya getirmeye çalışmanın mutluluğunu, her şeye rağmen onu ne denli sevdiğinizi belirtebilirsiniz.

İlk Hareket İlk Tekme

Bebeğinizin karnınızda hissettiğiniz ilk hareketini, mutlaka defterde belirtin. Bu hareketi nasıl hissettiğinizi ve o anki heyecanınızı belirtmeniz, ileride onun ve sizin gülümseyerek ve duygulanarak okuyacağı bir şey olacaktır.

Ultrason Görüntüleri

Bebeğinizin tüm ultrason görüntülerini de resim halinde çıkararak, anı defterinize yapıştırın. Hem kaybolmasını önlemiş olur, hem de bu muhteşem ana dair duygularınızı paylaşmış olursunuz.

Doğumun Yaklaşması

Doğum yaklaşmasıyla birlikte artan heyecan, anı defterinizde yer verebileceğiniz önemli süreçlerden biridir. Bu anda artan sancılarınız, aniden hastaneye gitme durumlarınız ve onu kucağınıza almanıza çok az bir zaman kaldığı için tüm ailede heyecanın dorukta olması gibi tüm duyguları, bu süreçte paylaşın.

Doğum İçin Hastaneye Gidiş

Doğum için hastaneye yatışınız, bebeğin ayak seslerini duymaya başladığınız an demektir. Bu nedenle, anı defteri için ayrı bir özelliği vardır. Hastaneye yatışınızı ve gelişmelerinizi, tüm heyecanıyla mutlaka anı defterinize aktarın.

Ve Hoş geldin Bebek!

Ve nihayet, dünya tatlısı bir çocuğunuz oldu. Duygularınız ve heyecanınızın en zirvede olduğu bu an, hayatınızın belki de en unutulmaz ve güzel birkaç anından biridir. Böyle bir anın hatıra defterinde olmaması, şüphesiz ki mümkün değil. Doğum anınızı, onu ilk kucağınıza aldığınız dünyanın en mutlu anını, mutlaka bebek hatıra defterinizde paylaşın.

Doğumda sonraki süreç için de ayrı bir defter tutabilir veya var olan defterde yer varsa devam edebilirsiniz. Onun ek gıdaya geçişi, dişlerinin çıkmaya başlaması, ilk banyosu, ilk kelimesi ve daha fazlasını sonraki süreçte yazmanızda ayrı bir hatıra olarak kalacaktır.

Sizce hamilelik hatıra defterine neler yazılır? Listemize ek olarak nasıl bir anı defteri olması gerektiği konusundaki fikirlerinizi aşağıdaki yorum kısmından paylaşarak, diğer anne adaylarımızın faydalanmasını da sağlayarak onlara katkıda bulunabilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.